guaranabanner
guaranasiparis

Kinoa Yorumları

Kinoa Zayıflatır mı?

Günümüzde Kinoa bitkisi hakkında birçok uzmanın farklı yorumları olsa da genel anlamda lif oranının yüksek olmasından ötürü kilo kontrolü sağlamaya çalışan kişilere tavsiye edildiği görülmektedir. Eski bir geçmişe sahip olan bitkinin 4000 yıl öncesinde And dağları, Peru be Bolivya’da yetiştirildiği bilinmektedir. Daha sonraki yıllarda Güney Amerika bölgesinde de yetiştirilmeye başlanmasıyla Avrupa kıtasında Kinoa yetiştiriciliği hızla yayılmıştır. Bugün dünyanın pek çok bölgesinde yetiştirilmekte olan bitki, uzmanların görüşüne göre son derece zengin bir besin kaynağıdır.

Hal böyle olunca insanlar tarafından Kinoa Zayıflatır mı? Merakı, gün geçtikçe çoğalmakta ve kişiler normal olarak sorularına cevap aramaktadır. Lif bakımından zengin olan Kinoa bitkisi, böylece tok tutucu özelliğini de beraberinde getirdiği için kilo vermeye büyük oranda yardımcıdır denilebilir. Ancak içeriğinde çok çeşitli besin maddelerini barındırmasından ötürü, ölçülü tüketilmesi kalori açısında tavsiye edilmektedir. Dolayısıyla sizlere önerilen Kinoa doğal içecek, bu noktada günlük besin değerlerinizi karşılayacağı gibi kilo verme çabalarınıza da katkı sağlayacaktır.

30 günlük kullanımı karşılayacak şekilde kutu halinde elinize ulaşacak olan ürün, sabah ve akşam yemeklerinden sonra bir su bardağı sıcak suya katılarak tüketilmektedir. Ancak Kinoa içeceğinden yardım alarak kilo kontrolünü sağlamayı düşünenler, 1.kutuyu tükettikten sonra 2 ve 3. kutuyu da tüketmeleri önerilmektedir. Tok tutma özelliğine sahip bu içecek sayesinde düzenli beslenme alışkanlığı da kazanarak, yaşam şeklinizi değiştirebilir, daha sağlıklı ve fit bir vücuda kavuşabilirsiniz.Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Current day month ye@r *

Son Yorumlar

Yer imleri


footer bilgi