guaranabanner
guaranasiparis

Kinoa Kullanımı

Kinoa Nasıl Kullanılır
Uzman kişiler tarafınca yapılan çeşitli çalışmaların ardından pek çok faydası keşfedilen Kinoa, yaklaşık 1 ila 2 metre boyuna ulaşan bir bitki türüdür. Beyaz, siyah ve kırmızı renklerde üretilebilen bitki, araştırmacılar tarafından tam anlamıyla şifa kaynağı olarak görülmektedir. Son dönemlerde oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olmaya başlayan Kinoa, diyet yapmak isteyen kişiler içinde son derece doğru bir besin takviyesi olarak görülmektedir. Uzun bir süre toklu hissi verdiği bilinen Kinoa bitkisi tercihen pişirilip, salata ve yemeklere katılabildiği gibi toz halinde tüketimi de mümkün olmaktadır.

kinoa-tozu-kullanimi2Hatta günümüzde en pratik ve yaygın olarak kullanım şekli toz halinde suya karıştırılarak içilmesidir. Popülerliği gittikçe artan Kinoa Kullanımı, çoğu zaman kutularda tek seferlik kullanılabilir toz karışım halinde karşınıza çıkacaktır. Sabah ve akşam öğün ardından bir su bardağı sıcak suya katacağınız bu karışım sayesinde, bağırsak sisteminiz de düzene gireceği gibi birde açlık hissini ortadan kaldırdığı için kilo vermenizdeki en iyi yardımcınız olacaktır.

İçeriğinde yer alan yüksek besin değerleri sayesinde günlük almanız gereken birçok vitamin ve mineralleri Kinoa doğal içecek sayesinde almış olacaksınız. Ancak bu ürünün bir ilaç olmadığının bilincine varılması, özellikle kilo vermek isteyenler için oldukça önemli bir husustur. Belirtmiş olduğumuz gibi besin değerlerinin oldukça yüksek olmasından ötürü fazla tüketildiğinde fazla kilo getireceği de unutulmamalıdır. Kilo vermek ve düzenli beslenme alışkanlığı edinebilmek adına 3 kutu tüketilmesi önerilmektedir.Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Current day month ye@r *

Son Yorumlar

Yer imleri


footer bilgi